Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Unieściu

Krótki wypad na weekend do Unieścia nad morze to w 2016 roku szczególnie interesująca propozycja. W tej zachodniopomorskiej miejscowości, położonej pomiędzy słynnym Mielnem i nieco słabiej rozpoznawalnymi Łazami, turyści mogą liczyć przede wszystkim na wyciszenie, rozmaite możliwości uprawiania sportu oraz unikalne, objęte ochroną krajobrazy. Pozostałe atrakcje zależą już od pory roku, pogody i mobilności.

Wykorzystanie weekendu na wyjazd nad morze do Unieścia będzie niezłym sposobem na mały odpoczynek - i to nie tylko w środku upalnego lata. W końcu szerokie, złociste plaże jesienią czy wiosną nie tracą nic ze swojego uroku. Tylko pewne aktywności, w rodzaju morskiej kąpieli czy opalania się, wymagają zwiększonej odporności na chłód. A zimą… można skupić na podziwianiu sztormów z perspektywy tarasów na Promenadzie Przyjaźni oraz poszukiwaniu bursztynów tuż po tym, jak fale już się uspokoją.

Weekend nad morzem w Unieściu będzie doskonałą okazją, by powdychać korzystnego dla zdrowia jodu. A chyba nic tak nie sprzyja zwiększeniu jego przyswajania, jak aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Maszerowanie, bieganie, nordic walking. Przez okoliczne miejscowości przebiega kilka interesujących tras rowerowych, m.in. szlak Mielno↔Koszalin, zaczynający się przy latarni morskiej w Gąskach Szlak Pałaców czy Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-10, przecinający m.in. Sarbinowo, Pleśną czy Chłopy. Warto zahaczyć o ParkLinowy Tukan, posiadający 4 zróżnicowane ścieżki - dosłownie na wysokim poziomie - oraz Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy, gdzie zabawę pod chmurką łączy się z pożyteczną nauką.

Tak samo jak na ekologicznej ścieżce edukacyjnej nad Jeziorem Jamno. Przedstawiając możliwości na weekend nad morzem w Unieściu nie wolno zapominać o atrakcjach dostępnych nad słodką wodą. To malowniczy i rozległy, sprzyjający początkującym żeglarzom akwen. W dodatku zapewniający płynny przepływ do Bałtyku, a to dzięki Kanałowi Jamneńskiemu. Amatorzy wędkowania również powinni być zadowoleni, gdyż można tutaj złowić wiele gatunków ryb. Zainteresowani wycieczkowym rejsem powinni udać się do większej przystani w Mielnie.

Wypad do Unieścia na weekend w 2016 to również świetna okazja, by wniknąć w niezwykłą atmosferę nadmorskiego, rybacko-turystycznego miasteczka. Wyrazem charakteru miejscowości jest kotwica przy głównym deptaku - pomnik ku czci tych, którzy stracili życie na morzu. Szczególnie intrygująco może wypaść porównanie architektury sakralnej: nowoczesnego kościoła Matki Bożej Gwiazdy Morza w Unieściu, z XV-wieczną, gotycką świątynią parafialną pw. Przemienienia Pańskiego w Mielnie.

Jak to zostało zaprezentowane powyżej, weekend nad morzem w Unieściu będzie niezłym sposobem na porządny, choć krótki odpoczynek.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA w Karpaczu.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz