Podręczny wykaz dobrych pretekstów na wyjazd do Unieścia nad morze

Im człowiek starszy, tym generalnie mniej trafia mu się okazji do prawdziwego, efektywnego i pełnego rozmaitych atrakcji wypoczynku. Dlatego warto korzystać z każdej nadarzającej się sposobności i jeździć w tak ciekawe turystycznie miejsca, jak właśnie Unieście na Pomorzu Zachodnim. Formalnie (od 1 I 2017) stanowi wschodnią część Mielna, ale to nijak nie zmieniło charakteru letniskowego miasteczka. Właśnie - niby letnisko, a dobrze bawić się i relaksować da się tutaj przez calutki rok.

Weekend we dwoje w Unieściu - w jakimś sensie romantyczna propozycja dla dwojga zakochanych w sobie ludzi na wspólną eskapadę. Niewątpliwie głównym budowniczym nastrojowego klimatu, jaki będzie panował w Unieściu na weekendzie tylko we dwoje, będą miejscowe pejzaże - wystarczy powiedzieć, że tutejsze krajobrazy objęto pewną ochroną. Kolejnym z plusów Unieścia jako miejsca na weekend we dwoje są całkiem ciekawe atrakcje, od SPA dla par począwszy na wspólnych rejsach po morzu lub Jeziorze Jamno skończywszy.

Odnowa biologiczna w Unieściu - kiedy standardowy relaks na plaży przestaje wystarczać, trzeba sięgnąć po bardziej wymyślne rozwiązania. Niewątpliwie odnowa biologiczna, jaką oferuje część ośrodków turystycznych z Unieścia, jest o wiele bardziej skomplikowanym i zaawansowanym zabiegiem niż rozłożenie koca / krzesła / leżaka i czekanie, aż słońce do spółki z jodem i innymi cechami nadmorskiego klimatu załatwią całą sprawę. Nawet jeśli odnowie biologicznej w Unieściu troszkę daleko do szczytowych osiągnięć fizjoterapii i pokrewnych dziedzin, to i tak z zadania odprężenia gości nad morzem wywiązuje się należycie.

Sylwester w Unieściu - turnusy na przełomie roku z definicji łączą sylwestrowe rozrywki z korzyściami kilku dni wolnego nad morzem. Wyjazd na sylwestra do Unieścia z pewnością okaże się ciekawą odmianą od zabawy na domówce albo dużym koncercie w centrum miasta. Przy czym na plenerowe party pod chmurką nie ma się co nastawiać, organizatorzy sylwestrowych imprez na plaży prędzej rozstawiają duży, zwykle dogrzewany namiot. Oczywiście sylwester w Unieściu to nie tylko quasi-dyskotekowe harce, ale też niezła okazja do spacerów wzdłuż plaży czy podziwiania niezwykłych krajobrazów.

Boże Narodzenie w Unieściu - świąteczny czas powinno się poświęcać na odpoczynek w gronie najbliższej rodziny, a nie zamęczanie się przy szykowaniu wigilijnych smakołyków czy domowych porządkach. Kto zgadza się z takim podejściem, wyjeżdżając na Boże Narodzenie do Unieścia wcieli (w końcu!) swoje poglądy w życie. Zyskany tym sposobem wolny czas da się spożytkować na wiele ciekawych sposobów. Unieście w okresie Bożego Narodzenia pozwala turystom m.in. na rodzinne przechadzki po plaży połączone z poszukiwaniem bursztynów (i ewentualnie innych skarbów wyrzuconych przez Morze Bałtyckie),konne przejażdżki po niezwykle malowniczym terenie czy krajoznawcze wyprawy po ciekawej okolicy - można się np. natknąć na pozostałości poniemieckich bunkrów czy bazy wodolotów.

Andrzejki w Unieściu - parę bezcennych dni odprężenia się nad morzem, do których andrzejkowa tradycja będzie “tylko” pretekstem. Unieście nie zwykło organizować szczególnie dużych bądź nietypowych imprez na andrzejki. Wszelkie zabawy najczęściej kręcą się wokół znanych i lubianych wróżb i muzycznych przebojów: laniu wosku i typowo tanecznych kawałkach. Choć okolicznościowa rozrywka na andrzejkach w Unieściu będzie niezbędna, to z pewnością głównym magnesem jest perspektywa relaksu i wyciszenia - spacerów wzdłuż plaży, podziwiania pejzaży wybrzeża, oddychania innym powietrzem etc.

Boże Ciało w Unieściu - kto ma wolny czwartek, niech bierze wolny piątek i jedzie na świąteczny długi weekend u progu lata. Unieście to bardzo urokliwe miasteczko, które w czasie święta Bożego Ciała pozwala korzystać ze wszystkich tych atrakcji sezonowych, jakie przygotowywane są z myślą o okresie wakacyjnym. Czyli poza niezwykle przyjemnym plażowaniem, można m.in. zmierzyć się z wyzwaniami parków linowych, wypożyczyć rower wodny, żaglówkę lub inny sprzęt pływający na jednej z przystani nad Jeziorem Jamno czy wybrać się w wędkarski rejs na pełne morze. Niewątpliwie Boże Ciało w Unieściu daje wystarczająco szeroką gamę możliwości, aby przynieść udany wypoczynek.

Weekend majowy w Unieściu - jeden z tych pomysłów na majówkę, które zdają się być o wiele bardziej interesujące niż standardowy grill na działce. Z tego prostego powodu, iż w trakcie długiego weekendu majowego Unieście daje do wyboru o wiele więcej frapujących alternatyw na spędzenie wolnego czasu. Majówkową normą są rozmaite wydarzenia kulturalne i festyny rodzinne - mniej lub bardziej przaśne - o przyjemnościach płynących z plażowania nad Bałtykiem oraz aktywności wokół Jamna nie wspominając. Weekend majowy w Unieściu to coś, co z pewnością zasługuje na uwagę lubiących małe, turystyczne wycieczki nad morze.

Wielkanoc w Unieściu - wiosna to całkiem niezły czas dla wyjazdów nad morze, a już szczególnie okres świąteczny. Jeśli ma się do wyboru kilkudniowy turnus w Unieściu i przygotowanie Wielkanocy u siebie w domu, to grono osób skłonnych wybrać pierwszy wariant systematycznie się powiększa. W końcu perspektywa spacerów po plaży oraz rekreacyjnego żeglowania po równie bliskim jeziorze jest o wiele milsza niż długie godziny spędzone w kuchni i na sprzątaniu. Unieście na Wielkanoc zdejmuje z barków krzyż domowych obowiązków, dając istne zbawienie poprzez bezcenny czas na relaks.

Walentynki w Unieściu - coś w sam raz dla zakochanych, którzy mają ochotę poświętować w raczej odosobnionym miejscu. Unieście to bardzo kameralna i urokliwa, a zimą niezwykle spokojna i zaciszna miejscowość. W sam raz na walentynki we dwoje. Chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyć, że romantyczny wyjazd nad morze to w walentynkowych okolicznościach znakomity pomysł: długie spacery po odludnych zakątkach, piękne krajobrazy, bursztyny zbierane na plaży… Dodatkowym atutem walentynek w Unieściu mogą być zabiegi SPA dla par i inne dodatki, jakimi kuszą specjalne pakiety walentynkowe w pewnych ośrodkach wypoczynkowych.

Ferie zimowe w Unieściu - pomysł mocno niecodzienny, ale zawsze to jakaś alternatywa dla wyjazdów w góry. Jeśli ktoś wybitnie nie lubi jazdy na nartach, takie Unieście nad morzem też jest w stanie zagwarantować całkiem efektywny wypoczynek w trakcie ferii zimowych. Malownicza okolica w zimowej odsłonie wygląda wręcz oszałamiająco, spacer po plaży daje konkretne korzyści dla zdrowia (nie ma to jak morski klimat),poza tym ciut większa jest szansa znalezienia większych ilości bursztynu. A jeśli pogoda na ferie zimowe będzie sprzyjać i mrozy mocno skują wody Jeziora Jamno w lodową taflę, w Unieściu będzie można spróbować ekstremalnych sportów w stylu snowkitingu.

Dzień Kobiet w Unieściu - 8 marca, międzynarodowe święto: idealne okoliczności do małego wypadu nad morze, ukierunkowanego na czysty, niczym nie skażony relaks. Unieście na pewno jest w stanie zapewnić paniom (i nie tylko) z okazji Dnia Kobiet pierwszorzędny odpoczynek i parę atrakcji dodatkowych. Nie będzie żadnym ryzykiem stwierdzenie, że najmilej widzianym przez kobiety elementem turnusu będą zabiegi SPA & Wellness. To przede wszystkim dzięki nim Dzień Kobiet w Unieściu może być tak radosny i przyjemny.

Wakacje w Unieściu - jak to nad morzem bywa, latem kurorty turystyczne przeżywają istne oblężenie żądnych relaksu i innych wrażeń turystów. Unieście nie jest żadnym wyjątkiem od tej reguły, wakacje dają przyjezdnym zdecydowanie najwięcej różnego rodzaju atrakcji do wyboru. Miejscowi rybacy proponują amatorom wędkarstwa wspólne wyprawy, ciekawscy oglądają zakątki takie jak pomnik w formie kotwicy (poświęcony “ludziom morza”, którzy stracili życie na Bałtyku w swojej pracy),na placach pojawiają się objazdowe wesołe miasteczka i masa różnych stoisk, na boiskach organizowane są zawody dla sportowców-amatorów… A w całej tej masie i tak zdecydowanie najpopularniejszą atrakcją Unieścia w czasie wakacji była, jest i będzie plaża nad morzem.

Jesień w Unieściu - wraz z końcem sierpnia do domów znad morza wracają ostatnie zielone szkoły, co w turystyce równoznaczne jest z rozpoczęciem sezonu jesiennego. Choć Unieście największym wzięciem cieszy się w okresie wakacyjnym, to przyjazd na wczesnej jesieni ma porównywalnie duży potencjał wypoczynkowy. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to pod pewnymi względami takie opóźnienie urlopu będzie bardzo korzystno. W Unieściu jesienią nie trzeba męczyć się z całym tłumem innych wczasowiczów na plaży, a jakby tego było mało to można się też spodziewać niższych cen za pobyt czy bilety do działających atrakcji.

Weekend listopadowy w Unieściu - niby w listopadzie szaruga i słota są bardziej prawdopodobne niż piękna, słoneczna aura nad morzem, ale to zawsze długi weekend. Czy to na Wszystkich Świętych, czy to na Święto Niepodległości, Unieście rzetelnie wywiąże się z roli destynacji wypoczynkowej na listopadowy weekend. Poza przechadzkami - tudzież konnymi wycieczkami - po plaży i podziwianiem jesiennych pejzaży, będzie można odwiedzić takie zakątki jak pomnik lotników na promenadzie czy ciekawy architektonicznie kościół pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza. Długi weekend listopadowy w Unieściu to z pewnością jedna z ofert godnych głębokiego przemyślenia.

Galeria
Dodano: 2017-07-25 10:52:00

Komentarze (2)
Anonim
25.07.2017 12:41

Gdzieś w 2003, może 2004 roku pojechałem razem z klasą do Unieścia na mniej więcej dziesięciodniową zieloną szkołę. Połowa albo końcówka maja, wyjazd integracyjny dla uczniów szkół zrzeszonych w jakimś Stowarzyszeniu Szkół Aktywnych albo innym towarzystwie wzajemnej adoracji. Pogoda była znakomita, ale nauczyciele trzęśli portkami i było mowy o kąpieli w morzu - trzeba będzie to sobie kiedyś odbić.

Anonim
6.10.2017 10:33

Unieście to miejscowość mocno kontrastująca z Mielnem - pierwsza to spokojne miejsce na wypoczynek, a druga jest typową miejscowością nastawioną na rozrywkowy charakter urlopu. Dobrze by było, gdyby po włączeniu Unieścia w granice Mielna obie zachowały swoją tożsamość i grupę docelową.

Dodaj komentarz