Ogrody Hortulus Spectabilis

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to nowy kompleks parkowo-ogrodowy, otwarty w 2014 r. Obecnie* zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 8 ha z 30 ha planowanych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1 ha), w sercu którego znajduje się 20-metrowa wieża widokowa.

Z tarasu wieży podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody m.in. ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z Kamiennym Kręgiem, ogrodem kalendarza celtyckiego i olbrzymimi rabatami bylinowymi. Interesujące są również ogrody klasyczne, rozarium oraz grupa ogrodów New Design, a dla najmłodszych gości ogród Małego Skrzata. Te ogrody to przede wszystkim możliwość relaksu, wypoczynku i zabawy.

Doskonałą rozrywkę zapewnia zabawa w labiryncie - Labirynt Moc (w sprzedaży plan ogrodów z mapą labiryntu oraz kartami do gry).Gra porusza wyobraźnię nie tylko najmłodszych gości kompleksu ale również dorosłych poszukiwaczy przygód i wrażeń. Kompleks przystosowany do poruszania się wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Na teren biletowany ogrodów obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów.

Na terenie ogrodów znajduje się sklep z pamiątkami Serduszkowa Chata i Caffebar Rumianek.

Czynne od maja do października. Więcej na: www.hortulus-spectabilis.com.pl ; www.ogrody-labirynt.com.pl lub na facebooku.


* stan na czerwiec 2017

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz