Mors

Pomnik sympatycznego zwierzęcia, w przeciwieństwie do srebrzystego Jelenia niezwiązanego w żaden z sposób z lokalną legendą czy nawet Morzem Bałtyckim w ogóle. Rzeźba jest za to doskonałym symbolem Międzynarodowego Zlotu Morsów, goszczącego w Mielnie regularnie już od 2004 roku.

Pomnik morsa, ustawiony przy wejściu na plażę i Promenadę Przyjaźni z ulicy Tadeusza Kościuszki, wykonał w brązie poznański artysta Robert Sobociński. Uroczyste odsłonięcie nastąpiło 13 lutego 2010 r. Już następnego dnia udało się pobić rekord Guinnessa, kiedy to w jednym miejscu ponad 1470 pływaków wykąpało się w wodzie o temperaturze poniżej 10⁰C.

Imponujący wynik jest śrubowany praktycznie co roku - organizatorzy pochwalili się, że w imprezie w edycji 2016 wzięło udział 1911 osób.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Pomnik z brązu jest czytelnym nawiązaniem do Międzynarodowego Zlotu Morsów, który już od 2004 roku gości w Mielnie. W lutym 2010 r. udało się po raz pierwszy poprawić rekord Guinnessa w liczbie pluskających się jednocześnie “morsów” - w imprezie wzięło udział 1470 osób (a później bywało więcej). Autorem pracy jest Robert Sobociński - rzeźbiarz z Poznania.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz